Portfoolio

Pontos Baltic keskendub ettevõtetele ja kinnisvarale, millel on positiivne mõju elukeskkonnale. Firma investeerib ehitiste elutsüklit parendavatesse uuendustegevustesse ning keskendub kasvupiirkondade arendamisele.

Kinnisvara

Viru Keskus

Viru Keskus

Viru Keskus on Eesti mainekaim kaubanduskeskus, mis asub Tallinna südames, vanalinna kõrval.

Viru Keskus läbis 2022. aastal uuenduskuuri ja praegu on seal esindatud rahvusvahelised moebrändid ja jaekontseptsioonid. Kvaliteetse moe kõrval on Viru Keskuses panustatud elamustesse nagu ilu- ja heaoluteenustesse ning kvaliteetsetesse restoranidesse. Keskusest leiate Eesti suurima ilu- ja juveelipiirkonna, maailma kõige paremaks tituleeritud raamatupoe, ainsaid nn, lipulaeva kaupluseid Eestis ning ainulaadse Food Hall kontseptsiooni terrasside ja käsitööõlle baaridega.

Keskuse katusel on suviti padeliväljak. Viru Keskuses toimub regulaarselt ka kvaliteetseid kultuuriüritusi. Viru Keskust külastab aastas ligi 15 miljonit inimest. Kaubanduskeskuse käive on umbes 130 miljonit eurot aastas. Praegu tegutseb kaubanduskeskuses üle 90 erineva kaupluse. Üüritav ala on umbes 29 000 m2.

Viru Keskus pärjati 2022. aasta novembris Baltimaade seni ainsa Leadership in Energy and Environmental Design’i (LEED) plaatinumsertifikaadiga olemasoleva ehitise opereerimise ja haldamise eest (Operations & Maintenance O&M). Viru Keskus on juba pikka aega säilitanud 15% energiasäästu aastas, kasutades Pontos Groupi investeerimisettevõtte R8 Technologies’i tehisintellektil põhinevat iseõppivat programmi.

virukeskus.com

Sokos Hotel Viru

Viru hotell, majutusvaldkonna teenäitaja, on läbi aegade olnud vilgas kesklinna hotell, kus kohtuvad ajalugu ja tänapäev. Tallinna kesklinnas asuvas legendaarses Original Sokos Hotel Virus saate nautida imelisi vaateid üle linnakatuste. 500 numbritoaga hotell pakub mitmekesist valikut. Viru konverentsikeskuses on koosolekuruumid kuni 1200 inimesele. Hotellil on otseühendus Viru kaubanduskeskusega.

Lisaks Tallinnas asuvale hotellile on Sokos Hotelsi hotelliketil Soomes kokku üle 40 hotelli.

Üüritav ala on 37 000 m².

sokoshotels.fi

viru.ee

Kinnisvaraportfell ReLog

Kinnisvaraportfell ReLog koosneb äripiirkondadest, logistikapindadest ja laopindadest Soome eri paigus. Nende üüritav pind on kokku 24 000 m².

Erakapitalil põhinevad investeeringud

SRV

SRV Yhtiöt Oyj on üks Soome suurimaid ehitusfirmasid. Ettevõte on ehitusvaldkonnas julge uuendaja, kes tegutseb linnade arendamisega ja pakub terviklikku ehitusteenust. Ettevõttel on tugev positsioon elumajade, äripindade ja infrastruktuuride ehitamises ning energia- ja elutsükliteenuste pakkumises. Ettevõtte projektides on ühendatud nii kvaliteet, energiatõhusus kui ka tuleviku kasutusnõuete mitmekülgne kaalumine.

Ettevõte on asutatud 1987. aastal ning see on noteeritud Helsingi börsil. Ettevõte tegutseb Soome suurimates kasvukeskustes.

SRV on ellu viinud palju suuri projekte nagu Soome kõrgemad kõrghooned Helsingis Loisto, Majakka ja Horisontti, samuti Helsingis aasta keskkonnastruktuuriks tunnistatud rohekatus Bryga, ainulaadne puitmajakvartal Wood City ning hübriidkvartal Munkkivuori. Teistes Soome linnades kuuluvad ettevõtte projektide hulka Kerava kesklinna piirkond ning kogemuste areen Tampereen Kansi Tamperes. Ettevõte on üks Soome suurimaid haiglaprojektide korraldajaid. Ta on ehitanud mitme otstarbega ruumideks planeeritud koole. Nendes projektides on olnud eesmärgiks energiatarbimise vähendamine ning tervislik siseõhk. Lisaks on SRV kaasa aidanud näiteks Helsingi Vantaa lennujaama terminal 2 laiendamisele.

srv.fi

R8 Technologies

R8 Technologies on tehnoloogiaettevõte, mille eesmärk on vähendada suurte ja keerukate hoonete energiatarbimist ilma siseõhu kvaliteeti vähendamata. R8tech pakub kinnisvara energiahaldussüsteemile veebipõhist lisandmoodulit, mis optimeerib automaatselt ärikinnisvara kütte-, ventilatsiooni- ja kliimaseadmete haldamist. Tehnoloogia kasutamine säästab keskmiselt umbes 10 kuni 20 protsenti energiat ning vähendab oluliselt ka süsinikdioksiidi heidet.

Tehnoloogia jälgib ja optimeerib pidevalt siseõhku, tuvastab süsteemi tõrke ja juhib kinnisvarahaldusettevõtte ülesannete täitmist. Ettevõtte tehnoloogiat kasutatakse umbes 2 000 000 ruutmeetri suurusel alal, Soomes näiteks Clarioni Hotel Helsingis ja Eestis Viru keskuses.

See nullriskiga tarkvara on mõeldud ärikinnisvaradele, st kaubanduskeskustele, büroohoonetele ja hotellidele.

R8TECH.IO